وبلاگ لژیون مالی شعب اصفهان
بدانید هرقدرکه میتوانید،برای دانستن،توانائی وقدرت وفکر لازم است .پس باید بتوانید تا بدانید
درباره وبلاگ


اعضای لژیون مالی افرادی هستند که عضو کنگره 60 بوده و دارای تمکن مالی هستند.

این افراد بایستی برای وارد شدن به لژیون مالی مبلغ 5 میلیون تومان به صورت نقد و یکجا به حساب زمین واریز کنند و این حق عضویت فقط برای یکسال است و هر سال برای تمدید عضویت باید 5 میلیون تومان به حساب زمین واریز کنند.

وظیفه لژیون مالی تامین منابع مالی برای هزینه های زمین و ساختمان، تحقیقات و مسابقات ورزشی کنگره 60 می باشد.

. کنگره 60 با توجه به ماهیت خود ، یعنی سازمان مردم نهاد بودن ، بایستی به طور کامل روی پای خود بایستد و این ایستادن ممکن نیست مگر با مشارکت و اعضای کنگره 60 در تامین هزینه های مالی .

مدیر وبلاگ : مسافر قلم فرسا
مطالب اخیر

به نام قدرت مطلق الله...

 مصاحبه با کمک راهنمای محترم؛ همسفر آمنه عضو لژیون مالی نمایندگی امین گلی اصفهان...

امیدواریم این گفتگو موجب شود تا انسان‌های بیشتری مشتاق انجام این عمل ارزشمند و مشمول برکات آن شوند.

 

علم ناب و بی‌نظیر کنگره نزد آقای مهندس و خانوادهٔ محترمشان هست. هر علمی برای گسترش پیدا کردن نیاز به مال و ثروت دارد. اگر مال نباشد علم در صندوقچه‌ها باقی می‌ماند...

در ادامه مطلب بخوانید...


لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید؟

با 20 سال تخریب وارد کنگره شدیم، آنتی ایکس مسافرم تریاک بود. 10 ماه سفر کردیم به راهنمایی آقای علی جمالی و در حال حاضر جناب آقای حکیمی و  راهنمای خوب خودم خانم ندای عزیز. در حال حاضر 4 سال و 20 روز کم است که آزاد و رها هستیم.

 

شما اولین هم‌سفر در شعبهٔ امین گلی هستید که به‌تازگی عضو لژیون مالی شده‌اید. برای ما بفرمایید لژیون مالی و اهداف آن چیست؟

 من چون به‌تازگی عضو لژیون مالی شده‌ام و در جلسات مالی شرکت نداشته‌ام، اطلاعات من در حد مطالبی است که در سایت مطالعه نموده‌ام که از جمله اهداف لژیون مالی تلاش برای احداث یا اجارهٔ زمین برای شعب است و نیز ترغیب دیگر اعضا برای شرکت و عضو شدن در این پروسه عظیم.

 

لطفاً بفرمایید چه تفکری باعث شد تا بخواهید عضو لژیون مالی شوید و در محکم شدن پایه‌های مالی کنگره قدمی بردارید؟

مقداری پول پس‌انداز کرده بودیم ولی هر چه تفکر و تلاش می‌کردیم نمی‌توانستیم از آن استفاده کنیم، گویی اذن و اجازهٔ استفاده از آن به ما داده نشده بود. به دستور جلسهٔ گلریزان نزدیک می‌شدیم که گویی یک‌لحظه به من الهام شد که باید مقداری از پول را بخشش نمایم.

از طرف دیگر همیشه دوست دارم هر مطلبی را در لژیون عنوان می‌کنم خودم تا حدی آن را به اجرا درآورده باشم تا کلامم نافذ باشد. بعد از آن لحظه‌ای تردید نکردم و برای این‌که نفسم را مغلوب کنم از حقهٔ ذره استفاده کرده و با خود گفتم: فقط همین امسال را عضو می‌شوم و بعد عضویت خود را لغو می‌کنم. ولی مطمئن هستم اگر لذت و شیرینی خدمتی را در کنگره تجربه کنم و خداوند لیاقت آن را به من بدهد محال است دیگر از آن خدمت دست بکشم.

 

دلیل این‌که تحکیم پایه‌های مالی کنگره از اهمیت بالایی برخوردارند چه هست؟

علم ناب و بی‌نظیر کنگره نزد آقای مهندس و خانوادهٔ محترمشان هست. هر علمی برای گسترش پیدا کردن نیاز به مال و ثروت دارد. اگر مال نباشد علم در صندوقچه‌ها باقی می‌ماند.

یکی از وظایف محولهٔ ما اعضای کنگره در این راستا این است که از لحاظ مالی تا آنجا که توانایی و لیاقت داریم کمک و یاری کنیم تا علم کنگره در اختیار تمام دردمندان و رنج‌کشیدگان عالم قرار بگیرد و دیگران نیز همانند ما از علم درست زندگی کردن بهره ببرند. ناگفته نماند جناب آقای مهندس خودشان بیشترین کمک مالی را به کنگره می‌نمایند و ایشان هر هفته میلیونی به کنگره کمک می‌کنند.

 

چه حس و حالی دارید از این‌که به‌تازگی عضو لژیون مالی شده‌اید؟

به نظر من هیچ حسی مثل حس رضایت درون و احساس مفید بودن انسان را شاد نمی‌کند و این احساس و احساس غلبه بر نفس بسیار مرا شاد و راضی می‌کند.

کسی که حس رضایت و مفید بودن داشته باشد در واقع در بهشت است و باید مراقبت کند که این جایگاه را برای خود حفظ نماید و در ادامه خواسته و هدفش تغییر نکند.

در ضمن هیچ‌گاه با خدمت‌های ناچیزم احساس ادای دین به کنگره را ندارم. چون هر خدمتی را که قبول می‌کنم آن‌قدر برکات آن را در زندگی و در باطن خود می‌بینم که به این یقین رسیده‌ام که خدمت کردن دین مرا به کنگره بیشتر و بیشتر می‌کند.

 

برداشت خود را از این آیه بفرمایید؟

(کسانی که اموال خود را درراه خدا انفاق می‌کنند همانند بذری است که هفت خوشه برویاند و در هر خوشه‌ای یک‌صد دانه باشد)

قبل از کنگره آیات قران را گذرا می‌خواندم و حتی وقتی به معنای آن توجه می‌کردم، چیز زیادی دستگیرم نمی‌شد ولی با ورودم به کنگره و شنیدن تفسیر آقای مهندس از برخی آیات واقعاً به وجد می‌آمدم و از شکافتن آیات کتاب شریف و دیگر مسائل توسط جناب مهندس شگفت‌زده می‌شدم و لذت می‌بردم.

در حقیقت هر مبلغی را که به کنگره کمک کنیم همانند همان بذر کوچکی است که می‌کاریم و در ادامه صدها خوشه برداشت می‌کنیم. در سی دی مال آقای مهندس می‌فرمایند ثروت و حتی فقر را خود ما می‌کاریم. پس مراقبت کنیم که چه چیزی داریم می‌کاریم.

چه توصیه‌ای برای کسانی که شرایط عضویت در لژیون مالی رادارند ولی برای این کار تردید می‌کنند رادارید؟

می‌توانم بگویم بشتابید و جزء سابقان باشید. مسلماً اجر و پاداش سابقان و پیشکسوتان بسیار باارزش‌تر است و درواقع حیف است از سفرهٔ پربرکتی که در این هفتهٔ گل‌ریزان گسترده شده و مملو از نعمت‌های معنوی است بی‌بهره بمانیم.

اگر من خودم را کنار بکشم و بگویم چرا فلان شخص که وضعیت مالی بهتری دارد عضو لژیون مالی نمی‌شود، این قیاس‌ها پشیمانی و حال خرابی به همراه دارد. این را بدانیم آنان که باید بیایند می‌آیند و کنگره را یاری می‌کنند و این من هستم که اگر شتاب نکنم از قافله عقب می‌مانم.

 

چه صحبتی برای هم‌سفرانی که شرایط مالی برای عضویت در لژیون مالی را ندارند اما به‌شدت خواستار این حضور و این خدمت می‌باشند دارید ؟

در کائنات به تک‌تک خواسته‌های انسان جواب مثبت داده می‌شود اگر خواستهٔ خود را حفظ کنید و در راستای آن تلاش‌های موردنظر اعم از پس‌انداز کردن، کم کردن خرج‌های اضافی، آموزش به فرزندان و استقلال مالی و ... را انجام دهیم بی‌شک سال آتی به خواستهٔ خود خواهیم رسید. این عزیزان برای شروع و درک لذت بخشش می‌توانند از مبالغی که در توان دارند خود را سهیم کنند.

 

در مورد دستور جلسهٔ این هفته که گل‌ریزان است اگر صحبتی دارید بفرمایید؟

بهترین و مطمئن‌ترین مکان برای بخشش و انفاق،  کنگره 60 است. با خیال راحت ببخشید و کنار بروید و دنبال نتیجه نباشید. کائنات به‌صورت خودکار، کار خود را انجام می‌دهد و برکات این بخشش در زندگی ما نازل می‌شود و این‌که این برکت‌ها و گره‌گشایی‌ها در چه قسمتی از زندگی ما صورت بگیرد به دست خداوند و بر اساس حکمت اوست.

 زندگی و سلامتی ما انسان‌ها دستخوش میلیون‌ها میلیون خطر است که ما از آن‌ها مطلع نیستیم و با بخشش مقداری از مال صدها خطر از وجود انسان‌ها دفع می‌شود.

 

و کلام آخر؟

در آخر می‌خواستم از جناب مهندس و خانوادهٔ محترمشان و دیده بان محترم جناب آقای حکیمی، اسیستانت محترم سرکار خانم ریحانه و هم‌چنین مسافرم که اجازهٔ عضویت در لژیون مالی را به من دادند و خود نیز به عضویت این لژیون درآمدند، سپاس‌گزاری کنم و تشکر ویژه خدمت تمام اعضای لژیون مالی ازجمله آقای امین گلی، آقا نادر، آقا امیرحسین و آقای مهدی (قلم‌فرسا) و ... که همیشه حس بخشندگی این بزرگواران را تحسین کرده‌ام.

 

تایپ مصاحبه: هم سفر زهرا

تصویرگر: هم سفر لیلا نصر

ویرایش و تنظیم: هم سفر لیلا رحیمی





نوع مطلب : مصاحبه وگزارش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات