وبلاگ لژیون مالی شعب اصفهان
بدانید هرقدرکه میتوانید،برای دانستن،توانائی وقدرت وفکر لازم است .پس باید بتوانید تا بدانید
درباره وبلاگ


اعضای لژیون مالی افرادی هستند که عضو کنگره 60 بوده و دارای تمکن مالی هستند.

این افراد بایستی برای وارد شدن به لژیون مالی مبلغ 5 میلیون تومان به صورت نقد و یکجا به حساب زمین واریز کنند و این حق عضویت فقط برای یکسال است و هر سال برای تمدید عضویت باید 5 میلیون تومان به حساب زمین واریز کنند.

وظیفه لژیون مالی تامین منابع مالی برای هزینه های زمین و ساختمان، تحقیقات و مسابقات ورزشی کنگره 60 می باشد.

. کنگره 60 با توجه به ماهیت خود ، یعنی سازمان مردم نهاد بودن ، بایستی به طور کامل روی پای خود بایستد و این ایستادن ممکن نیست مگر با مشارکت و اعضای کنگره 60 در تامین هزینه های مالی .

مدیر وبلاگ : مسافر قلم فرسا
مطالب اخیر

 
مصاحبه باکمک راهنمای محترم امین گلی عضو لژیون مالی نمایندگی امین گلی
http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/810/824/a4/IMG_0229%20%28Copy%29.JPG

قدر این حضور و این خدمت و این عبادت  را بدانیم و شکر گزار این نعمت باشیم تا خداوند بر ما بیفزاید. وبالاخره به همین دلایل است که انفاق و بخشش در گنگره را با ارزش ترین  و با ثواب ترین کار و عبادت می دانم.

با عرض سلام لطفاًخودتان را به رسم کنگره معرفی نمائید.
سلام دوستان امین هستم یک مسافر آنتی ایکس مصرفی  قرص و اپیوم.مدت تخریب 27  سال.مدت سفر اول  10 ماه و 14 روز با راهنمایی استاد بزرگوار جناب آقای محمد فنایی
ورزش شنا مدت رهایی: 5 سال و 5 ماه و 25 روز ضمناً بعد از 36 سال مصرف انواع دخانیات با راهنمایی جناب آقای مجید اعتباریان 10 ماه و 7 روز سفر کردم و 3 سال و 8 ماه که از مصرف نیکوتین هم آزاد شده ام. همین جا از دو استاد بزرگوار خودم عمیقا قدردانی می کنم و بسیار سپاسگزادم و تندرستی و حالخوشی و توفیق روز افزون برایشان آرزو می کنم.
http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/810/824/a4/IMG_0233%20%28Copy%29.JPG
  چند سال است که عضو لژیون مالی هستید و انگیزه شما از ورود به لژیون مالی چه بود و چه پیامی برای دیگر اعضاء کنگره 60 دارید؟
از بدو تاسیس و فعالیت لژیون مالی افتخار عضویت نصیبم شده است تا جایی که به یاد دارم حدود 5 سال پیش گویا لژیون مالی ابتدادر اصفهان بصورت پایلوت و آزمایشی استارت خورد و شروع بکار کرد. قاعدتاً چون اینجا نتیجه لژیون مالی خوب و موفق  بوده باعث شده در جا های دیگر هم ادامه یابد و به بقیه  شعب در کشور تسری پیدا کند. انگیزه های اولیه ام از شرکت در لژیون مالی بخاطر حس مدیون بودن و بدهکاریم به کنگره و همچنین احساس مسئولیت و تکلیف نسبت به همنوعان بوده است.  البته آدمی وقتی وارد این وادی شد بعداً ابعاد دیگر موضوع نیز برایش هویدا و محسوس خواهد شد که بیشتر جنبه حسی و تجربه شخصی دارد و طبعاً باید هر کسی خودش وارد گود شود تا بتواند آن حس را تجربه کند چون این حس زیاد قابل انتقال نیست. مضافاً تحول فرزندان من در کنگره یکی از  انگیزه های  بارز اولیه ورودم به لژیون مالی بود اما بعد از ورودم  پنجره های جدیدی در مقابلم باز شد و جاذبه های بلندتری انگیزه های دیگر شدند. پیامم به دیگران اینست، هر که در  لژیون مالی وارد شود باید بداند  در جای خوبی سرمایه گذاری کرده و مطمئناً بصورت مضاعف برکت و برگشت آن را خواهد دید علاوه بر جنبه مادی آن در هیچ جای دیگر برکات و اثرات  معنوی این سرمایه گذاری  مانند کنگره بدست نمی آید چون درمان و احیای انسان بزرگترین ثواب و کار ارزشمند و ذخیره دنیا و آخرت است.


 نظر شما در مورد انفاق و بخشش چیست؟
خوب شد که شما با طرح این سوال به یک اصل مهم و تاثیر گذار در جهان بینی آدمی اشاره کردید. بگذار همینجا یکی از مبانی اعتقادی و تجربی خودم را بگویم. همه ی تلاش  انسان ها  عم از اینکه خود شخص بداند و یا نداند برای رسیدن به آرامش درون و دست یافتن به یک حال خوش و نائل آمدن به یک وضعیت نیکوست.
همه آیات کلام الله خوب و آموزنده است ، اما یک آیه هست که می گوید : 
"لن تنالوا البر حتی تنفقوا مما تحبون"
و من خیلی این آیه را دوست دارم.
معنی آیه اینست شما به حال خوش و آرامش درون و وضعیت نیکو نمی رسید مگر اینکه به مرحله ای رسیده باشی که بتوانی از آنچه مالک هستی و دوست داری انفاق کنی و ببخشی و خرج کنی. یکی از اجزاء قوی "نفس" بعد مالی و ولع ثروت اندوزی و خواسته تکاثر مادیات و حرص و طمع است. با تمرین و تکرار بخشش و انفاق باید نفس را در این زمینه  رام کرد و نقطه تحمل را در این خصوص بالا برد تا لیاقت بهره مندی از حلاوت انفاق و بخشش را تجربه کنیم. در همه مکاتب الهی و غیر الهی بخشش و انفاق از ارکان و از واجبات اولیه خودسازی و تزکیه و پالایش نفس است. از بین اسماء الهی و نام های خداوند دو تا اسم است که خیلی دوست دارم. یکی "رحمان" و دیگری "کریم" هر دو این اسامی  مربوط به صفات عطا کردن و دادن  و بخشندگی خداوند است بنظر میرسد هرچه آدم بخشنده تر باشه الهی تر است.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/810/824/a4/IMG_0224%20%28Copy%29.JPG


شما عضو لژیون مالی شعبه امین گلی هستید؛  لطفا از حس و حال خود و همچنین  اگر مطلبی یا توصیه‌ای در امر گل‌ریزان و لژیون مالی هست که مایلید در مورد آن سخن بگویید، بفرمائید.
 اتفاقاً این سوال شما رابطه بسیار مستقیم و تنگاتنگی با سوال قبلی دارد. مبنا و سنگ زیرین موضوع مورد بحث توان از خود کاستن و از خود کندن و چیزی را به کسی  دادن،  همانست که بلحاظ "روانشناسی" و "معرفت النفس"  در تبیین انفاق و بخشش در سوال قبلی شرح دادم.
اما موضوعیت بخشش و شناخت نسبت به آن یک مساله هست و طریقییت انفاق که بچه طریقی این کار انجام شود مساله دیگر به بیان دیگر علاوه بر شناخت و جنبه نظری انفاق  ما باید  بتوانیم ساختار و ماهیت انفاق و بخشش را در یک قالب کاربردی و عملی به منصه ظهور در آوریم و موجبات تجلی آن را فراهم کنیم. اگر بخواهم کاربردی تر بگویم  گاهی ما انسان ها علاوه بر داشتن اعتقاد برای انجام دادن امری مثل انفاق  و حتی داشتن جایی بسیار مطمئن برای انفاق با همه این احوال نیاز داریم که تهییج و تحریک شویم تا بتوانیم  سوار "نفس هفت خط" خود شویم. بهرحال نفس بازدارنده همیشه حی و حاصر و حاکم بر انسان است و باید بر آن غلبه کرد. گلریزان همان محمل و محل تهییج و تحریک برای  تبدیل موضوع اعتقاد به عمل و کاربردی کردن و بزیر آوردن ، بقول مولانا نفس سوفسطایی است. باید با انواع و اقسام روش ها و ترفند ها از  قدرت غلبه بر نفس که در انفاق و بخشش ممانعت می کند بکاهیم یکی از این تکنیک ها و ترفند ها و روش ها شرکت در گلریزان و عضویت در لژیون مالی است.

 
لطفاً برای من و خوانندگان این مصاحبه بفرمائید که آیا این خدمت تاثیری در زندگی شخصی شما داشته است.
بدون شک تاثیر داشته است. وعده خدا حق است دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.
شما اگر از همه کسانی که در این امر اقدام و خدمت کرده اند بپرسید ، خواهید دید که با انفاق و بخشش غیر از اثرات و ثمرات معنوی و روحی  عواید و منافع مادی هم نصیب شخص می کند. من یک روزی وقتی شعبه سلمان فارسی ، تنها  شعبه در اصفهان در سال 91 درحال ساخت و ساز بود  هم دوست داشتم در هزینه ساختمان کمک کنم و هم نقدینگی در حد 3 میلیون  هم نداشتم تا بپردازم و حتی بدهکار بودم که ناچار چک مدت دار  برای کمک به ساختمان دادم. اما بعد از آن و با توجه به نیتی که کرده بودم گشایش های فوق العاده در زندگی شخصی من بوجود آمد و گره های اقتصادی باز شد طوری که باعث گردید بتوانم سال بعد یعنی سال 92  مبلغ 50 میلیون تومان به حساب زمین کنگره واریز کنم. انسان در ابتدا با گرفتن از دیگران و اضافه کردن به خود احساس سعادت و خوشبختی می کند. اما همین انسان با تغییر در نفس و روان و جهان بینی خود به جایی می رسد که بر خلاف گذشته با گرفتن از دیگران حال خوش بدست نمی آورد بلکه با دادن و بخشیدن به دیگران احساس شعف و سرور و سعادت می کند.
طی کردن این فرآیند و پروسه و رسیدن به این حس ثانوی که وارونه حس اولیه است را در زندگی شخصی  نباید دست کم بگیریم. باید دانست علاوه بر پیامدهای مادی  این تاثیر در زندگی شخصی فوق العاده است.

 
 از اینکه یکی از نمایندگی های کنگره ۶۰ اصفهان بنام شماست چه حسی دارید لطفاً بیان کنید.
اجازه بدهید قبل از پاسخ به پرسش شما فرصت را غنیمت بشمارم و سابقه این موضوع را  بگویم. من همان ابتدا که وارد کنگره شدم دیدم  تنها  شعبه کنگره  در شرق اصفهان قرار گرفته و به همین سبب اکثر رها یافتگان و رهجویان ساکن شرق اصفهان هستند. طبیعتاً روند افزایش و گسترش کنگره در همان منطقه شهر اتفاق می افتاد. حتی شعبه نیک آباد که بیرون از اصفهان بود بازهم در شرق اصفهان بود. شعب شیخ بهایی و میرداماد هم به همین علت در شرق قرار گرفته است درست مانند درختی که به بار می نشیند و با افتادن بذر اطراف خود تکثیر می شود و این کاملا طبیعی است . من به فکر بودم که باید یک بذر و نهال در  غرب اصفهان کاشته شود تا مانند شرق شروع به تکثیر اطراف خود کند  و از این طریق مردم غرب اصفهان هم از نعمت کنگره برخوردار شوند. همین فکر بود که باعث شد پیشنهاد کنم  دو واحد آپارتمان در خمینی شهر متعلق به خودمان را برای دایر کردن یک شعبه در اختیار کنگره قرار دهم. در اولین فرصت  جناب آقای حکیمی دیده بان محترم از محل بازدید کردند موضوع را به جناب آقای مهندس گزارش کردند و خوشبختانه بلافاصله با نظر مثبت این افتخار  نصیب ما  شد. 
بعد از اتمام کار آماده سازی و ادغام دو واحد آپارتمان ، از مهرماه 93 شعبه با ایجنتی جناب آقای عابدینی شروع بکار کرد که تا اواخر سال 95 شعبه در همان محل دایر  بود . همین جا از زحمات و فداکاری ایشان صمیمانه و مخلصانه قدر دانی می کنم.  
خدا را شکر می کنم که تصویر سازی برای تکثیر شعب در غرب اصفهان تحقق پیدا کرد و علاوه بر شعبه خمینی شهر الان شعبه سهروردی در منطقه غرب اصفهان فعالیت دارد که هسته اولیه آن از دل همین شعبه خمینی شهر متولد شده است. و امید واثق دارم این موج همچنان ادامه خواهد یافت و  در نجف آباد و  اطراف آن تکثیر پیدا می کند.
و اما درباره اسم شعبه بگویم ، انصافاً من راضی  نبودم که شعبه به نام من باشد. فکر می کردم به این صورت ممکن است حمل بر ریا و خود نمایی شود و اجرم ضایع شود. اما علی رغم مقاومت و مخالفت بنده  به من گفته شد که آقای مهندس با نیت پیشبرد اهداف کنگره و براساس خط مشی خود و مصالح کلی و بمنظور تشویق دیگران،  اصرار دارد که نامگذاری به همین صورت باشد. شنیدم یک بار هم ایشان بزرگوارانه در یکی از جلسات چهارشنبه در آکادمی مرا مورد لطف و تفقد خود قرار داده است که البته باعث افتخار است.
بهرحال قصه شعبه به همین صورت بود که شرح مختصر دادم و لازم است از آقای اصغر منصوری که در راه اندازی شعبه نقش بسزایی داشت و همچنین از آقای امیرحسین ساسانی و آقای نادر اسدی ایجنت های بعدی و کلیه راهنمایان و مرزبانان و دیگر  خدمتگزاران خاضعانه تشکر کنم.

 در پایان اگر سخن نا گفته ای دارید بفرمائید. 
در پایان از استاد راهنمای همه ما جناب آقای مهندس حسین دژاکام ، بنیان کنگره 60 ، و همچنین خانواده ایشان و تمامی کسانی که از ابتدای شروع بکار جمعیت احیای انسانی کنگره 60  عاشقانه در همراهی مهندس و  تاسیس و گسترش آن خدمت کرده اند صمیمانه قدردانی و تشکر می کنم.
هرچند که مصاحبه طولانی شد اما لازم است که چند نکته دیگر هم اضافه کنم. ما می دانیم رهایی چند هزار نفر از دام اعتیاد خانمانسوز  از طریق کنگره ، در قیاس با چند میلیون معتاد در کشور ، بلحاظ آمار و ارقام در این شرایط کشور ، ایده آل و راضی کننده نیست مراد از این شرایط اینست که متاسفانه ورودی به جرگه معتادین کشور بیشتر از خروجی و درمان شدگان هست و ضمناً ما در میان کشور ها  بیشترین تعداد معتاد را داریم. با این حال اولاً باید بدانیم طبق اعتقاد ما که این اعتقاد برگرفته از کلام الله است ، نجات و احیای حتی فقط یک انسان مانند احیاء و زنده کردن همه مردم است، بنابراین نفس کار و خود کار مهم است و نه کمیت آن  ثانیاً امیدواریم که با تربیت کادر آموزشی و پرورشی به تعداد کافی یعنی راهنمایان تزکیه شده توسط کنگره 60 ، روزی برسد که در هر کوی و برزن یک شعبه کنگره 60 فعال باشد و با آغوش باز و اقبال عمومی همه ی مردم و با استفاده از اماکن عمومی همگانی مانند مدارس ، حسینیه ها ، مساجد و امثالهم که در همه محله ها وجود دارد، از طریق شعب فراگیر  کنگره  60 این بلیه و داغ ننگ را از پیشانی ملت و مردم و کشور خود محو و  ربشه کن کنیم. البته بنظر می رسد تا رسیدن به آن روز فاصله داریم و فعلا در آن شرایط نیستیم.
مطلب بعدی اینکه امیدوارم و آرزو دارم روابط و ضوابط در تشکیلات کنگره 60 ، کمافی السابق ، بر اساس عشق و محبت و عقل و ایمان تنظیم و وضع شود . بنظرم تمام رمز پویایی و پیشرفت و موفقیت های چشمگیر  تا کنون کنگره  همین عواملی است که برشمردم تبدیل شدن کنگره به یک نهاد با مقررات خشک و مدیریت از روی تحکم و همچنین توجه به فقط کمیت بجای کیفیت  ، آفت جدی محسوب می شود  و خدا را شکر تا کنون از این نقص مبرا بوده ایم.
مطالب گفتنی بسیار است ، ناچار  به اختصار هستم. مطلب آخر اینکه اصل و اساس درمان بیماری اعتیاد در گنگره علاوه بر بازسازی جسم یا فیزیولوژی شخص کار اصلی در جهت تغییر نفس و روان و جهان بینی انسان است و برای انجام این مهم ، آموزش های کنگره ، تفکر و تعقل را در صدر امور قرار داده است. به همین دلیل است که اولین وادی با تفکر شروع می شود.
از طرف دیگر همه می دانیم  پیامبر اکرم فرموده یک ساعت تفکر برتر از 70 سال عبادت است. به همین سبب است که من کنگره 60 را یک عبادتگاه می دانم و همه کسانی که در آن خدمت صادقانه و عاشقانه و مخلصانه می کنند ، از عبادت کنندگان مقرب الهی هستند.
قدر این حضور و این خدمت و این عبادت  را بدانیم و شکر گزار این نعمت باشیم تا خداوند بر ما بیفزاید. وبالاخره به همین دلایل است که انفاق و بخشش در گنگره را با ارزش ترین  و با ثواب ترین کار و عبادت می دانم. در پایان از جنابعالی بخاطر خدمت هایی که در کنگره انجام می دهید و زحمت تهیه و تنظیم این مصاحبه  بسیار سپاسگزارم.

تهیه گزارش:مسافر رحیم
ویرایش وتنظیم:مسافر قلم فرسا
عکاس مسافر مصطفی
نوع مطلب : مصاحبه وگزارش، 
برچسب ها : کنگره60، درمان اعتیاد، لژیون مالی،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات